Pokut sen herşeye değersin!

Pokut sen herşeye değersin!

 

Pokut sen herşeye değersin! Evet, yaylanın uç kısmında ahşap bir evin duvarına bunu kazımışlardı. Bunu oraya kazımamak mümkün değil bence.

Gerçekten karadenizin bozulmamış nadide yerlerinden biri burası. Ulaşımı oldukça kötü ama burayı bu kadar bakir kılan nedenlerden biri de bu. Çamlıhemşin’den yaklaşık 90 dk’da geliniyor buraya ve her araç buraya çıkamıyor. Biz minibüs ile çıktık, kaptan tecrübeli olduğu için sıkıntı yaşamadık. (Yarılan lastik dışında 🙂 ) Yolların bozuk olması ve sis çömesi sebebiyle yolcuğu pek keyif verici değil ama bu kullandığınız araca ve havaya göre farklılık gösterebilir:) Pokut, karadenizin diğer bir çok yaylası gibi sadece sezonluk ulaşıma açık bir yer. Kışın yağan metrelerce kar ancak yazın ortalarına doğru iyice eriyor. Biz de ilk ziyaretimizi Haziran sonunda yaptık. Barınma için 3-4 pansiyon var fakat biz kamp kurmayı tercih ettik. Fakat kahvaltı ve akşam yemeği için bir pansiyonla önceden anlaştık.

Burada yapılması gereken tek şey kendinizi buraya teslim etmek, gerisine karışmayın! Gündüz ayağınızın altından kaçıp giden bulut denizini seyrediyorsunuz gece ise adete elinizi uzatsanız yakalayabileceğiniz yıldızları. Gündüz adeta halıya bürünen rengarenk kır çiçekleri ve hiç eksik olmayan kuş cıvıltıları var. Kendinizi bu ritme kaptırıyorsunuz ve bir anda yükselip alçalan sis bulutu sizi alıp götürüyor. Yaylada çok fazla insan göremiyorsunuz, birkaç tane inek ve Çamlıhemşin’in köylerinden gelen birkaç hane insan var.

Share post:

  • /

Comment ( 1 )

  • Seyfi

    Site, yazılarınız, fotoğraflarınız ve ruhunuz harika. Yollarda, dağlarda, doğada karşılaşmak dileğiyle. 🌿

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *